top of page
marv-watson-UfK0P6WygEE-unsplash.jpg
marv-watson-UfK0P6WygEE-unsplash.jpg
marv-watson-UfK0P6WygEE-unsplash.jpg

Nový Zéland

Čaro prírody Nového Zélandu je naozaj nepopísatelné. Preto Vám odporúčame sa tam ísť pozrieť a okúsiť tento jedinečný kus sveta na vlastnú kožu.

Itinerár

Jižní ostrov

cca 7 dní

Queenstown/Arrowtown + Onsen Hot Pools

35-minút vzdialený Queenstown je centrum pre adrenalínové a zimné športy. Neďaleký Arrowtown je historické mestečko v ktorom sa v minulosti ťažilo zlato. Romantickejšie miesto než sú Onsen Hot Pools nájdete asi ťažko. Nachádzajúci sa vysoko na útese s výhľadom na Shotover River kaňon, privátne bazény Vás schladí behom teplých letných dní a poskytne teplo a komfort behom daždivých a chladných dní.

Milford Sound

Fjord Milford Sound je považovaný za naj ohromujúcu prírodnú pamiatku celého Nového Zélandu. Na miesto je možné sa dopraviť helikoptérou či lietadlom z ktorých do detailu spoznáte krásu Fiordlandského národného parku. Alternatívne sa ku fjordu dá dopraviť aj autom alebo autobusom.

Glenorchy + Paradise Valley

Dedinka Glenorchy, nachádzajúca sa na pomedzí medzi dvomi národnými parkami, svojou neuveriteľnou krásou uchvátilo aj producentov filmu Pán Prsteňov. Privátna túra cez Paradise Valley Vám priblíži čaro novozélandskej prírody v okolí Glenorchy.

Wine & art tour + relax

Blanket Bay je známa vinárska oblasť a preto do programu patrí aj ochutnávka lokálnych vín a prehliadka galérií lokálnych umelcov. Taktiež je možné využiť spa priamo na hotely či sa vydať spoznať okolie na koni.

ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp
ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp

Severní ostrov

cca 4 dny

Mitai Maori Dedinka

Hodinku od Kinloch Manor sa nachádza dedinka Mitai, ktorá ponúka nezabudnuteľný zážitok v podobe spoznania autentickej Maori kultúry. Možností je tu kopa, napríklad show o tradičnej Maori kultúre, či typické jedlo alebo prehliadka bushu a potokov so fosforeskujúcimi červíkmi.

Geotermálne pramene + Turistika

Vychutnajte si neustále sa meniacu krajinu, kde sa zo zeme vznáša pernatá hmla a bublajúce bahenné toky, ktoré neustále menia tvar krajiny. Navštívte vyrezávané terasy a živé hranolové bazény a užívajte si pohľady na jedinečné útvary a magické scény. Vychutnajte si aj kúpeľ v jednom z geotermálnych prameňov či bahnisku.

Golf/Víno+ Národný Park Tongário

Pre trocha relaxu si zahrajte golf či okoštujte lokálne víno. Alternatívou je návšteva národného parku Tongário. Trek cez surovú nádheru vulkanickej plošiny na Severnom ostrove. Prechádzajte presláveným alpským prechodom a preskúmajte úžasnú krásu a prirodzenú rozmanitosť tejto oblasti svetového dedičstva. Je tu tiež možnosť prechádzky v lesoch na úpätí hôr.

Auckland

Najväčšie mesto Nového Zélandu sa na povrchu mnoho vyhasnutých sopiek, ktoré zreteľne vyčnievajú z reliéfu zeme. Miest, ktoré stoja za to navštíviť, je tu naozaj veľa. Či už dáte prednosť námornému múzeu v srdci mesta plachiet alebo Sky Tower, najvyššej voľne stojacej stavbe na južnej pologuli,je len na Vás no sklamaný určite nebudete.

ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp
ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp

Severní ostrov

cca 4 dny

Wellington

Najjužnejšie položené hlavné mesto sveta priam oplýva zábavou pre návštevníkov. Populárna lanová dráha Vás zavezie priam do srdca mestskej botanickej záhrady či do múzea. Určite stojí za to navštíviť aj Te Papa múzeum a dozvedieť sa viac o celom Novom Zélande. Do mesta je možné sa za hodinu aj pol dopraviť autom, či pomocou helikoptéry za 10 minút.

Wine Tour

Wharekauhau Country Estate je ideálnym miestom pre milovníkov vína. Spätý s jedným z najrýchlejšie rastúcich producent vína na Novom Zélande, Foley Family Wines, rezort ponúka unikátne testovanie vína. 30 minút od ubytovanie sa nachádza aj premiérový Pinot Noire región Nového Zélando,čo robí z tejto lokality perfektné miesto pre tých čo majú radi dobré víno a jedlo.

Spa/Aktivity v regióne

Ubytovanie ponúka pre svojich hostí širokú škálu aktivít ako sú napríklad rybárčenie na pláži, streľba z luku, golf, tenis či jazda na štvorkárkach. Prípadne je možné navštíviť fungujúcu ovčiu farmu alebo kolóniu tuleňov v neďalekom zálive. Pre trocha relaxu sa na pozemku nachádza tiež spa.

Putangirua Pinnacles

"Badlands erózia" Putangirua Pinnacles je veľkolepý krajinný prvok ktorý priťahuje mnoho návštevníkov v okolí Wellingtonu. Pohlaď na tieto 7 až 9 miliónov staré prírodné úkazy je jednoducho dych berúci.

ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp
ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp

Ubytovanie

Jižní Ostrov

Blanket Bay Lodge

Nachádzajúci sa na nádherných brehoch jazera Wakatipu, Blanket Bay poskytuje hosťom relaxačnú vírivku a izby s dych berúcim výhľadom na jazero. Bicykle a kajaky sú k dispozícii pre všetkých, ktorý vyhľadávajú dobrodružstvá. Po výbornej večery si môžete zahrať biliard či len relaxovať pri krbe. Na recepcii je tiež možné si vybaviť túru na horských bicykloch, výlety na lodi či prehliadka fjordu nachádzajúceho sa v národnom parku Milford Sound.

ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp
ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp

Severní ostrov - možnost 1

Kinloch Manor

Nachádzajúci sa v Taupo, 3 a pol hodiny of Aucklandu, Kinloch Manor je zoskupenia luxusných viliek, obklopujúcich hlavnú budovu. Môžete si tu vychutnať panoramatické výhľady na golfové ihrisko Jack Nicklaus či na jazero Taupo. V hotelovej reštaurácii si môžete doprať stolovanie na svetovej úrovni alebo luxusné procedúry z denných kúpeľov. Bicykle alebo autá na prenájom sú k dispozícii v areály Kinloch Manor, ktorého okolie je obľúbené pre golf a turistiku. K iných aktivitám v Taupo regióne patria aj jazerné plavby, rybárske výlety či cykloturistika.

ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp
ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp

Severní ostrov - možnost 2

Wharekauhau Country Estate

Wharekauhau Country Estate sa nachádza na pozemku o rozlohe 5500 akrov oproti pláži Ocean Beach. V areály sa nachádza spa, tenisové kurty a vonkajší bazén. Luxusné ubytovanie v chatkách s výhľadom na záliv a gurmánskym jedlom sa nachádza hodinu a pol od mesta Wellington. Aktivity v okolí ja priamo v areály garantujú nezabudnuteľný zážitok.

ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp
ivan-diaz-VYuJLsF4XQQ-unsplash_edited.jp
bottom of page