top of page

Oslavy svetových dní cestovného ruchu

V roku 1980 určila Svetová organizácia turizmu 27. september ako Svetový deň turizmu. New Delhi bolo tento rok vybrané ako miesto konania najväčších osláv k tejto príležitosti. Účelom tohoto dňa je zvýšiť povedomie globálnej komunity o spoločenskej, kultúrnej, politickej a ekonomickej hodnote cestovného ruchu. Tento rok sa zameriava najmä na príspevok cestovného ruchu k Cieľom trvalo udržateľného rozvoja (SDGs), pretože cestovný ruch je dôležitým zdrojom zamestnania - v súčasnosti predstavuje jedno z desiatich pracovných miest na celom svete. K príležitosti osláv tohoto dňa sme si pre Vás pripravili niekoľko našich obľúbených destinácií, do ktorých sa vďaka #tucansk môžete pozrieť aj Vy.


 

Argentína

Argentína nie je len domovom tanga, steakov svetovej úrovne a skvelého vína, ale môžete tu obdivovať aj fascinujúcu divočinu patagónskej krajiny a ohromujúcu sily vodopádov Iguazu.


Filipíny

Filipíny sa skladajú z viac ako 7 000 tropických ostrovov - stačí si vybrať ten, ktorý vyhovuje vášmu vkusu, či už ide o pláže, kopce alebo veľké mestá plné festivalov.


Južná Afrika

Južná Afrika je krajinou ohromujúcej rozmanitosti, ktorá vám umožní nielen objavovať svetoznáme safari, piesočné duny, ale aj vynikajúce oblasti na výrobu vína.


Nový Zéland

Nový Zéland je síce trochu ďalej od domova, ale určite stojí za návštevu. Hoci impozantné fjordy a kopce z neho robia jeden z najlepších turistických a lyžiarskych cieľov na svete, Nový Zéland ponúka oveľa viac.


Rumunsko

Rumunsko je známe svojimi stredovekými dedinami a hradmi; za návštevu však stoja aj rozľahlé hory a najmä jedinečná krása najzachovalejšej delty v Európe. Delta Dunaju je miesto, kde ľudská ruka zasahuje len minimálne, takže tu môžete vidieť okolo 5000 druhov vzácnych zvierat a rastlín.


Utah, Spojene štáty americké

Utah je domovom niektorým z najúžasnejších scenérií Severnej Ameriky, vrátane niekoľkých prírodných divov a jedinečných atrakcií, ako sú kaleidoskopické kaňony a starodávne petroglyfy.


 

Tak čo poviete, kam povedú Vaše kroky ďalej? Bude to ľadová Patagónia, tropické Filipíny, horúca Južná Afrika, tajuplné Rumunsko či snáď impozantný Utah?  Nech už je to kamkoľvek, Tucanovi bude cťou Vás na tomto dobrodružstve sprevádzať.

Comments


bottom of page